Rubriky
Byt a dům

Bydlení levně pro všechny?

Bydlení je důležitá oblast v našich životech, které se všichni dříve či později budete zaobírat. Bydlení chceme mít všichni vyřešené, protože chceme trávit život co nejpříjemněji, kde nám bude nejlépe. Místo, kde vyrůstáme si vybrat nemůžeme, ale když jsme dospělí, je už jenom na nás, kde chceme strávit zbytek života. A rozhodně to musí být něco podle našich představ, abychom byli spokojeni!

pěkná kuchyň

Každý má však své představy o bydlení jiné. Někdo je zvyklý na jeden domov a ten nikdy nechce opustit. Z toho důvodu pak často dochází pouze k rekonstrukce starého původního domu. Mnozí však mají touhu zařídit si bydlení vlastní a celé ho uzpůsobit svým představám. O bydlení pak mnohdy rozhodují naše priority, finanční možnosti a cenová dostupnost. To znamená, že někomu plně vyhovuje bydlet v bytě, mít pár místnosti a nestarat se o běžnou údržbu, kterou vyžaduje barák. Někteří ale zase celý život touží po baráku. Taková představa láká mnoho z nás. Postavit si barák zcela podle našich představ, mít u baráku terasu a velkou zahradu s bazénem.

pojizdný domek

Pravdou však je, že ne každý si může v dnešní době dovolit stavět. Stavební materiály nejsou dnes vůbec levnou záležitostí. Na bydlení to pak chce šetřit celý život a brát si hypotéky. Ne každému se taková představa líbí. Ještě ale nemusíte zoufat, protože existují varianty, které můžou tento problém vyřešit! Pokud toužíte po vlastním domu, ale vaše finanční stránka vám to neumožňuje, pak jsou řešením mobilní domy! České mobilní domy Lavarohouse.cz můžou vaši situaci vyřešit! Najdete zde nové i použité mobilní domy či dřevostavby. Vše za dostupné ceny a dle vašich možností! Mobilní dům si můžete nechat dovést kamkoli budete chtít a kdykoli jej zas přemístit na jiný pozemek. Mobilní domy jsou skvělým řešením náročné finanční situace a navíc koupíte opravdu pěkné domy s moderním vybavením.

Rubriky
Byt a dům

Je lepší pořídit si dům, nebo byt?

Při koupi nemovitosti se spousta lidí rozhoduje, zda zvolit rodinný dům, nebo raději bytovou jednotku. Pro každého je vhodné něco jiné, a dle toho by se každý měl řídit. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody toho kterého bydlení?

BYT

Byty si obvykle lidé volí z důvodu, že chtějí bydlet v centru města, kde se rodinné domy shánějí náročněji, nebo to zkrátka mají blíž do práce. Byt jako takový má však i jiné výhody. Například ty, že údržba bytu není zdaleka tak náročná, nejsou potřeba tolik časté opravy, a byty mají delší životnost. Náklady na opravy se obvykle rozdělí mezi všechny majitele bytů, takže ve výsledku vycházejí levněji, což spousta lidí ocení. Pokud člověk tráví hodně času prací, nemá zkrátka čas na údržbu domu, a případnou péči o zahradu, takže je pro něj bydlení v bytě lepší volbou. Co se však soukromí týče, musí se počítat s tím, že na chodbě budete denně potkávat sousedy, a často je uslyšíte až do svého obýváku. Někteří bývají hluční, jiní vás budou zase sledovat, a vědět o každém vašem kroku. Rovněž se budete muset obejít bez zahrady, která nabízí možnost letního koupání, či jiných aktivit. A nakonec i mezi členy domácnosti nebude dostatek soukromí, protože stěny v bytech nebývají dostatečně tlusté.

modrý dům

+ Snazší údržba

+ Levnější opravy

– Méně místa

– Méně soukromí

modrá bytovka

DŮM

Rodinný dům je vhodný pro rodiny s dětmi, nebo pro lidi, kteří mají rádi svůj klid, a cení si svého soukromí. V domě je obvykle více místa, takže si kolikrát člověk může ve vlastním domě otevřít svůj vlastní podnik. Zahradu si zařídíte dle svých potřeb, a nikdo cizí vás nebude rušit nočním pobíháním, které se ozývá ze stropu. Co se však oprav týče, vše bude jen a jen na vás, takže například rekonstrukce střechy vyjde na statisíce. 

+ Větší prostor

+ Více soukromí

+ Více možností

– Větší poplatky

– Častější opravy

Rubriky
Byt a dům

Barevné bydlení

Barvy dokáží ovlivnit mnohé. Některé budou působit útulně, ale také studeně nebo neosobně. Vhodně vybranými barvami můžete doslova kouzlit. Prosvětlíte prostor, opticky zvětšíte, snížíte nebo naopak vizuálně zvýšíte stropy. Při výběru barvy určitě vezměte v potaz do jaké místnosti barvu volíte. V ložnici vymalované červenou agresivní barvou se vám nejlépe usínat nebude. Konečnou barvu ovlivní intenzita světla proudícího do místnosti. Chcete-li aby místnost působila opticky větší, použijte světlé odstíny vanilkové nebo šampaňské barvy. Optickému rozšíření místnosti pomůžete i vymalováním vodorovných pruhů na podlaze.

paleta barev

Pokud potřebujete zvýraznit výšku místnosti, pruhy na zeď namalujte ve svislé poloze. Stěny nemusíte vymalovat čistě jednobarevně. Pokud máte rádi vzory, tapetujte nebo použijte váleček či šablonu. V dřívějších dobách byste jen stěží našli byt, kde by alespoň jedna místnost nebyla vymalována válečkem. Trh nabízí nepřeberné množství válečků se vzorem. Nemožné není nechat si vyrobit vlastní váleček na míru. Jste-li dostatečně odvážní a kreativní můžete si sami vyrobit šablonu. Ozvláštnit jednobarevnou stěnu můžete i vlastnoručně malovaným ornamentem. Třešničkou na dortu k dotvoření místnosti je výběr vhodného nábytku. I v tomto případě je výběr barev důležitý.

modrý pokoj

Nevhodně vybranou barvou nábytku můžete pokazit celý vzhled místnosti. Jednoduchými světlými barvami dosáhnete čistého a vzdušného vzhledu. Nezapomeňte si rozvrhnout kolik barevného nábytku chcete do místnosti umístit. Nepodceňujte ani barevnost doplňků a nezapomeňte, že někdy méně je více. Jestli chcete ladit více barev do hromady ujasněte si jestli jste zastánci velkých kontrastů nebo dáte přednost jemným odstínům základní barvy. Máte-li doma starý kousek nábytku, můžete ho zrenovovat a nabarvit podle svých představ.

Rubriky
Byt a dům

Co když nám chybí peníze?

Když člověk nemá co jíst, do čeho se oblékat, kde bydlet a jak se bavit, nemá to v životě snadné. A ani absence uspokojení v jiných oblastech nemusí být právě příjemná či dokonce zvládnutelná. Když nám prostě něco schází, strádáme, a to až do doby, než se nám to podaří nějak zařídit. A jak se to zařizuje? Obvykle tak, že si to, co potřebujeme, od někoho koupíme.

Jenže koupit si něco znamená mít na to vyděláno. Mít peníze, které by se za to daly nabídnout jakožto protihodnota. A tím se rozhodně každý z nás chlubit nemůže. Mnohým z nás tu výjimečně a tu třeba skoro neustále chybí ony potřebné finanční prostředky, a nejednou nevíme, jak je vůbec ještě někde sehnat. Víme jenom, že je sehnat musíme. Stůj co stůj.

mince jeny

A jak sehnat peníze, pokud se nám je právě v dané chvíli nedaří vydělat? To aby si je člověk snad vyčaroval?

Ne, to tedy určitě ne. To konec konců vlastně ani nejde. Protože takové čáry neexistují, a kdybychom je snad zvládali, vyvolali bychom jimi takovou inflaci, že by měna pozbyla smyslu. Ale můžeme si je přece i docela banálně vypůjčit.

Jenže peníze se dají použít jedině tehdy, když se najde někdo, kdo je má a je ochoten nám je dočasně poskytnout. A byť třeba banky finančními prostředky oplývají, nezřídka je člověku nepůjčí. Třeba kvůli tomu, že má zájemce o ně nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků a podobně. A to naznačuje možné komplikace při splácení.

poházené mince

A když tedy v bance nepůjčí? Pak existuje aspoň americká hypotéka, kterou mohou dostat i ti ze zájemců, kteří toho moc nabídnout nemohou. I ti, kdo mají jenom nemovitost, kterou by se za splácení mohli zaručit.

Když někdo nabídne nemovitou zástavu, u takové nebankovní hypotéky nejspíše uspěje. A získá tak peníze, které momentálně postrádá. A to mu může skutečně pomoci, aby se dostal aspoň z toho nejhoršího. A co si může někdo takový přát víc?

Rubriky
Byt a dům

Pokud možno klidné svátky

Pojďme společně najít návod na to, jak zvládnout advent a celý předvánoční shon v klidu, pohodě a hlavně bez zbytečného stresu.
Vánoční svátky se velice často zvrhnou v kolotoč nakupování dárků, všemožných potravin a lahůdek, honička za blýskajícím se a do posledního detailu naleštěným a vyzdobeným příbytkem se stává noční můrou každé hospodyňky.

Hezky si všechno naplánujme
Když si dáme dohromady časový harmonogram a vše si pěkně naplánujeme, vyhneme se zbytečným zmatkům a předejdeme stresu. Začněme s předstihem. Rozdělme si úklid celého bytu do jednotlivých dnů a pomalu jeden po druhém „ukrajujme“.  Pošleme tatínka s dětmi na procházku nebo k babičce. Získáme tak potřebný čas a klid na vánoční úklid. Můžeme pro sebe udělat něco příjemného, například si nalejeme skleničku vína či uvaříme oblíbený čaj a pustíme se s chutí do práce. S bezva hudbou nám práce půjde od ruky jedna báseň.

Nakupujme v klidu
Stejným způsobem si naplánujeme nákupy. Důležitý je pořádný seznam, kterému věnujeme potřebný čas, abychom na nic nezapomněli. Vyhneme se tak opakovaným a zmateným návštěvám obchodů. Děti již určitě napsaly Ježíškovi, proto opatříme dárečky, balicí papíry, materiály na výrobu dekorací a nákup potravin na vánoční svátky necháme až úplně nakonec. Nenechávejme nákupy na poslední chvíli, mohly by nás o náladu připravit davy lidí.

Než nastane advent, koupíme či vyrobíme si věnec a ostatní ozdůbky dle libosti, abychom se doma cítili příjemně a konečně na nás dýchla ta pravá atmosféra Vánoc. Někdo dává přednost skromnější výzdobě například z přírodních materiálů, někdo rád třpytivé a svítivé ozdoby všeho druhu. Fantazii se meze nekladou. Vždyť každý z nás je osobností a svůj dům či byt si přizpůsobí své momentální náladě, pocitům, ale také možnostem. Inspirujme se například na internetu, kde najdeme spousty návodů a rad, jak a čím si svůj příbytek vyzdobit k obrazu svému.

Zapojme pomocníky
Do pečení cukroví (pokud máme pevné nervy) můžeme zapojit i manžela a hlavně děti, které tuhle činnost přímo milují. Je dobré mít opět sestavený „itinerář“, podle kterého se budeme řídit a odškrtávat postupně, co již máme hotovo. Zkoušeli jste někdy péct s kamarády? Vyzkoušejte. Půjde vám vše rychleji od ruky a o výsledné produkty se pak samozřejmě nezapomeneme rozdělit.

Teď už zbývá jen zabalit dárečky
Zdá se, že již máme vše hotovo a zbývá snad ta nejkrásnější činnost před samotným rozdáváním dárků – a to jejich balení. Důležitá věc, je poschovávat zabalené dárečky tak, abychom je našli pokud možno o letošních Vánocích J a ne až o těch příštích. Věřte, hovoří zkušenost.

Nezapomínejme na sebe a na své blízké
Vypadá to vše, jako veliká spousta práce, ale dá se to pěkně zvládnout, máme-li všechno dobře rozvrženo. Ve svém předvánočním programu v žádném případě nezapomínejte na sebe. Jděte si zacvičit, či pozvěte známé a kamarády jen tak na kafíčko. Hrajte si s dětmi a nezapomeňte, že moc rády budou nápomocny všem domácím pracím (pokud mají ještě ten správný věk).

A už je to tady
Úhledné a uklizené obydlí, přesně tak, jak jste si představovali, svíčky, stromeček, vůně cukroví a mnoha jiných dobrot úsměvy všech, co jsou s vámi a které máte rádi …a zářící očka malých dětí. TO VŠECHNO JSOU VÁNOCE. TAK SI JE LETOS KRÁSNĚ VYCHUTNEJTE, PŘEJEME VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ A POHODY.

Rubriky
Byt a dům

Peníze velmi rychle

Tato situace může nastat spoustou různých způsobů. Například si sešrotujete vůz, nebo vám k tomu dopomůže jiný neopatrný řidič. Auto od vás sice ve sběrných surovinách odkoupí, ale dostanete za něj tak na šest obědů, a to ještě v té levnější restauraci.

Peníze

Horší příklad je úmrtí v rodině, zde je potřeba peněz na pohřeb. A samozřejmě hostina a další výdaje.

Také se můžete splést v přiznání daně, zapomenete zaplatit jeden měsíc nějakou splátku, a když se to sečte všechno dohromady, už vám píše exekutor, protože jste na všechno zapomínali.

Nuže, přichází situace, kdy je třeba to začít řešit, protože jinak zůstanete bez střechy nad hlavou. Jenže jak?

Když jste podnikatel, máte malou či větší firmu, můžete zkusit obejít kamarády z branže. Ale moc nepočítejte s tím, že uspějete. V tomto světě je každý naučený nevěřit nikomu a ničemu. Banka se k vám také otočí zády, nemluvě o tom, že než by všechno schválili a vyřídili, budete už dávno někde za zenitem.

Takže co dělat? Co takhle vyzkoušet americkou hypotéku bez dokládání příjmů. Tam se totiž nebudou ptát na věci oficiální. A ve velké většině případů jednají hodně rychle. Protože se nemamrají právě v oněch příjmech, může být záležitost vyřešena opravdu bleskurychle. To, nad čím v bankách sedí týdny a ne li měsíce, jde zde vyřešit během jednoho jediného dne. Věřte nevěřte. Skutečně lze do dvaceti čtyř hodin mít peníze na účtu.

Papírové bankovky

Americká hypotéka bez dokládání příjmů je u klientů velmi oblíbená, právě pro svou rychlost, ale i jiné věci, které jsou již spíše bonusy. O tom všem najdete podrobné informace na jejich webu, který můžete navštívit jen kliknutím na modré sousloví výše. Nu a pak již jen stačí splnit uvedené podmínky a čekat, až vás pracovník firmy zkontaktuje pro bližší informace. Následuje rychlé schválení a připsání peněz na váš účet.

Rubriky
Byt a dům

Bydlení, které vás příjemné překvapí

Koupě bytu je pro většinu Čechů jedním ze základních úkolů, který je však stále těžší a těžší. Mít vlastní obydlí je samozřejmě velice výhodné už jen z toho důvodu, že co je vaše, to je vaše a nikdo vás o to nemůže připravit. Vzhledem k tomu, že trh s nemovitostmi, zvláště pak s těmi obytnými, je v současnosti hodně regulovaný, je stále méně a méně bytů a obecně obytných nemovitostí, díky čemuž ale stoupá jejich cena. V některých lokalitách, kupříkladu v naší metropoli, je to už vyloženě extrémní. Jiné části republiky jsou na tom v tomto směru o něco málo lépe, ale také to není žádná sláva. V případě, že si chcete v dohledné době pořídit vlastní obydlí, připravte si buďto značnou sumu, nebo se spolehněte na hypotéku, které už ovšem rovněž nejsou kdovíjak výhodné.Bydlení na kolech

Jedno řešení by zde ale bylo, ovšem není příliš tradiční, a ne každému se bude líbit. Má podobu mobilheimu Top-mobilnidomy. Jen málokdo chce ale bydlet v obydlí na kolečkách, ovšem není to tak strašné, jak to může vypadat. Právě naopak. Nejmodernější verze jsou vhodné k celoročnímu bydlení třeba i pro celé rodiny s dětmi.

Hlavním plusem mobilních domů je samozřejmě jejich cena, která může být i o třetinu až polovinu nižší, než je běžné u běžného třípokojového bydlení. Za tyto peníze si však nekupujete žádnou maringotku nebo nějakou její odnož, ale opravdové bydlení, i když v tomto případě na kolech. Ta samozřejmě nejsou negativem, ale naopak jen další výhodou. Díky tomu se můžete stěhovat rovnou s celým obydlím, což je daleko jednodušší a také méně nákladné. http://www.volvotrucks.sk/sk-sk/trucks.html Méně tradiční domov

Nemalým plusem je rovněž to, že se nejedná o stavbu, alespoň ne co se týče českých zákonů, jelikož mobilní domky nemají žádné pevné základy. To vám ušetřit hodně financí i času, jelikož nebudete muset tolik běhat po stavebním úřadě a vyřizovat si zdlouhavě různá povolení.