Rubriky
Finance

Jak si půjčit peníze?

Určitě nejste tak naivní, abyste opravdu věřili v to, že mají všichni lidé za všech okolností dostatek peněz, s nimiž dokážou za všech okolností bez problémů vyjít. Ale možná jste tak naivní, že se domníváte, že když lidem jejich peníze dojdou, zastaví se tito jednoduše někde v bance a tam jim požadovanou částku obratem ruky bez problémů půjčí.

libry bankovky

Skutečnost je totiž taková, že se lidé dostanou do finanční tísně klidně i každou chvíli, ale sehnat potom nějakou půjčku nemusí být ani trochu jednoduché. A to ne proto, že by se podobní lidé nesnažili uniknout aspoň tímto způsobem před finančními problémy, ale proto, že obvykle žádají o půjčku na nesprávném místě.

V mnohých z nás je prostě stále ještě zakořeněn názor, že se u nás půjčují peníze v bankách. A i když je to samozřejmě často tak, ne každý člověk v nesnázích právě někde v bance půjčku sežene. Bez ohledu na to, zda dotyčný potřebuje podnikatelský nebo spotřebitelský úvěr, se totiž musí v bankách složitě prokazovat bonita, tedy nesporná schopnost splatit to, co si tu člověk půjčí. A to bývá dost často problém, protože mnozí z těch, kteří by pomoc potřebovali, nemají ani vysoké příjmy, ani čisté registry dlužníků, tedy to, bez čeho se prověřování žadatelů v bankách v žádném případě neobejde.

libry v ruce

A když tedy někdo ani přes usilovnou snahu v bance neuspěje? Pak není ještě konec všem nadějím. U nás už totiž máme i nebankovní společnosti, a když má někdo aspoň nějakou nemovitost, kterou by se dalo za půjčku ručit, může být americká hypotéka bez registru americkahypoteka.cz tou jednoznačně nejlepší volbou. Dík oné zástavě se tu dá vše vyřídit rychle a pohodlně, výhodně, a hlavně s jistotou úspěchu. Protože kdo má nemovitost i příjmy, jež stačí ke splácení, nemusí se bát, ani kdyby měl záznamy v registrech dlužníků a příjmy, jež stačí akorát tak na nejnižší splátky.

Rubriky
Finance

Tankování se opět prodraží

Momentální ceny benzínu a nafty jsou nyní nejvyšší od září roku 2015, přičemž nejníže klesly v březnu 2016, kdy se litr benzínu pohyboval kolem 26,50Kč a nafta nepřesáhla hranici 25Kč/litr. Prognóza vývoje cen v České republice v příštích měsících není příliš lichotivá, a to zejména kvůli růstu ceny ropy a dolaru a kvůli nejisté situaci na Blízkém východě.
čerpací stanice.jpg

Ropa zdražuje od července 2017 (cena se za tu dobu zvedla o více než 30 dolarů). Na českých čerpacích stanicích jsme tento nárůst zaznamenávali velmi pozvolna ze dvou důvodů. Za prvé samotná ropa má minoritní podíl na ceně nafty a benzínu. Téměř 60% ceny pohonných hmot tvoří spotřební daň a DPH. A za druhé se dolar nacházel v oslabení oproti české koruně (z 26Kč/dolar v lednu 2017 klesl až ke skoro 20Kč/dolar v únoru a březnu 2018). Silná koruna tedy dokázala kompenzovat rostoucí ceny ropy. Během dubna se ovšem situace obrátila, dolar se zvedl na 21,50Kč, díky čemuž jsme prostřednictvím tankování pocítili i zdražení ropy.
růst dolaru.jpg

Co se světového dění na Blízkém východě týče, klíčový bude zejména politický vývoj situace v Sýrii po údajném chemickém úderu na město Dúmá v oblasti Damašku. V případě vojenského zásahu ze strany Spojených států amerických by mohla být dostupnost ropy omezena, a to celosvětově. Nejen tento fakt, ale i cena za barel převyšující 60 dolarů, se považuje za hranici, kdy se vyplatí zahájit těžbu ropy z břidlic. Jedná se sice o nákladnější způsob získávání černého zlata, ale neustále vyšší ceny tuto metodu umožňují. V dlouhodobém horizontu by pak více ropy vyústilo v zastavení cyklu růstu ceny. Získávání ropy z břidlic v takové míře, aby mohla ovlivnit dění na světových trzích, je momentálně hudbou budoucnosti. Prozatím se musíme smířit s vyšší cenou pohonných hmot a doufat, že nárůst nebude nadále nijak dramatický. Dle aktuálních odhadů bychom měli v letních měsících plnou nádrž pořídit dráž řádově o desetihaléře na litr benzínu či nafty.

Rubriky
Finance

Hypotéka bez registru

Není půjčka jako půjčka. Poskytovatelů je na našem trhu dost a dost a je-li jim něco společné, pak to, že se jejich nabídka tu více a tu méně liší jedna od druhé. A potenciální žadatel si tak musí vybrat. A měl by tak učinit skutečně zodpovědně, aby si nezkomplikoval život nebo si dokonce přímo nezavařil.
Pokud má podnikatel nebo firma ekonomické obtíže, neměl(a) by sáhnout po prvním, co se namane. Měl(a) by vše důkladně zvážit a nakonec se rozhodnout například pro něco jako nebankovní hypotéka bez registru http://www.nebankovni-hypoteky-cz.cz/hypoteka-bez-registru.
Důvodů, proč učinit právě tak a ne jinak, je povícero.výpočety

 1. Zde si lze půjčit i docela ‚zajímavé‘ částky, až sedmdesát procent hodnoty nemovitosti, jež tu je žadatelem dána do zástavy. Onou nemovitostí je míněn dům, byt, chata, komerční objekt nebo třeba i pozemek, a může jít jak o nemovitost žadatele samotného, tak i o tu náležející třetí osobě, ochotné se tímto způsobem za žadatele zaručit.
 2. Neplatí se žádné poplatky předem, nemůže se tak stát, že by na tom neuspokojený žadatel ještě tratil.
 3. Nevadí ani nižší daňové přiznání, ani nějaký ten méně závažný záznam v registrech dlužníků. Ani exekuce nemusí být problém.
 4. Roli nehraje ani příliš nízký či naopak vysoký věk.
 5. Vyřízení je velice rychlé a není provázeno zbytečným papírováním. Na schválení stačí čtyřiadvacet hodin a po podpisu smlouvy jsou peníze k mání.
 6. K zažádání stačí vyplnění docela jednoduchého formuláře na internetu a zaslání požadovaných fotografií nemovitosti e-mailem k posouzení.
 7. Půjčené finance lze následně splácet i velice dlouhou dobu, až celých třicet let.
 8. Přičemž tu jsou splátky velice nízké, podobné jako u bankovní hypotéky nebo i ještě nižší.
 9. A pokud dlužník chce, může tuto půjčku později i kdykoliv předčasně a bez sankcí splatit.

ukládání peněz
A získané peníze? Ty lze použít na cokoliv.
A to je zajímavá nabídka, nemyslíte?

Rubriky
Finance

Od koho si máte půjčit?


Poskytovatelů půjček je u nás k nalezení nepřeberné množství a tudíž není problém si některého zvolit třeba i jenom namátkou. Což by však byla pochopitelně hloupost. Protože tito poskytovatelé nejsou v žádném případě jeden jako druhý, i jimi nabízené půjčky se od sebe často přímo diametrálně liší a pokud by tak člověk sáhl vedle, mohlo by se mu to prodražit nebo by možná ani nedokázal uspět.
A proto je lepší si důkladně promyslet, pro koho se ten, kdo potřebuje půjčit peníze, rozhodne. A v žádném případě neprohloupí ten, komu padne do oka nebankovní hypotéka bez registru.finanční plán
Tato půjčka, jak už vlastně i sám její název napovídá, vyžaduje od toho, kdo ji chce získat, vlastnění nějaké nemovitosti a ochotu dát ji za požadované peníze do zástavy. Na čemž není nic špatného, protože ji takový vlastník může užívat i nadále jako doposud a tato je jenom současně i zárukou pro poskytovatele půjček, že se bude mít čím odškodnit v případě, že by snad dlužník náhodou přestal splácet to, co bylo ujednáno.
Pokud může žadatel takovou nemovitost do zástavy dát, může si být jist tím, že bude mít ve srovnání třeba s žadateli u bank výhodu v tom, že se mu nikdo nebude zbytečně vrtat v soukromí, že po něm nebudou tvrdě vyžadována mnohá potvrzení o příjmech. Bohatě postačí, pokud tento člověk prokáže, že je schopen splácet z těch příjmů, jež má, jakkoliv by tyto byly třeba i nízké. A ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků tu nemusí být nezbytně na překážku poskytnutí půjčky, pokud nesignalizuje možné problémy se schopností žadatele splácet.zlepšení
Což jsou dost podstatné výhody. Jimiž plusy takové hypotéky ještě ani zdaleka nekončí. Je tu totiž navíc i možnost velice dlouhé doby splácení, ale i naopak splacení předčasně a bez sankcí, kdykoliv to bude dlužníkovi vyhovovat. Jsou tu i příznivé úroky, i možnost použít půjčené peníze na cokoliv, i…
Těch výhod tu je! A tak byste měli v případě finanční tísně vsadit právě na tento produkt. I kdybyste totiž náhodou sami neuspěli, i tak můžete uspět. Protože si sem můžete přivést i spoludlužníka, jenž vám pomůže dosáhnout úspěchu.

Rubriky
Finance

I ti chudí mohou uspět


Podmínky pro získání půjčky jsou nejednou natolik komplikované a náročné, že jim jen tak někdo nedokáže vyhovět. Někteří poskytovatelé toho po žadatelích chtějí tolik, že je to pro někoho, kdo potřebuje půjčit nějaké ty prostředky, prakticky nesplnitelné, a jiní sice pro změnu nabízejí skvěle a lákavě vypadající možnosti, v nichž je ale zpravidla nějaký ten háček, ukrytý v textu psaném neblaze proslulým malým písmem nebo ve složitých právnických formulacích v nekonečně dlouhých smluvních podmínkách.platební karta
Ovšem člověk, kterému teče do bot, potřebuje něco jiného. Něco, kde jsou mu nastaveny splnitelné podmínky, kde je snadné vyhovět a zároveň nehrozí, že se z růžového snu stane noční můra.
A právě něčím takovým, co dokáže uspokojit potřeby i těch, kdo jsou na tom vskutku nevalně, jsou nebankovní hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/. Tedy půjčky založené na tom, že dá člověk do zástavy svoji nemovitost a tím pádem odpadá potřeba příliš se šťourat v jeho finančních poměrech. Protože je takový člověk svéprávný, za sebe osobně odpovídající, a je tedy jenom na něm, aby posoudil, dokáže-li plně vyhovět všem podmínkám takové půjčky nebo bude riskovat, že o tuto nemovitost nakonec vlastní vinou přijde.
Pokud někdo takový může splnit tuto podmínku a má zároveň příjmy postačující na to, aby dokázal splácet alespoň po hodně dlouhou dobu po zanedbatelných částkách, má téměř vyhráno. A může-li se pochlubit i čistým registrem dlužníků nebo maximálně takovým záznamem v něm, který není na škodu, co se budoucího splácení týká, má své jisté.kalkulace ceny
Někdo takový může bez obav vyplnit jednoduchý formulář na internetu, zaslat dotyčné nebankovní společnosti několik snímků své nemovitosti k posouzení a pak jenom posečkat, než se mu ozvou poskytovatelé a vše s ním detailně projednají, aby mohla být posléze podepsána smlouva a vyplacena dohodnutá částka.
O kterou tu přece od samého počátku šlo.

Rubriky
Finance

Zbavte se nepříjemných překážek v cestě ke skvělému úvěru

Doložit dostatečný příjem v bance může být pro mnohé lidi neřešitelná záležitost. A žádný bankovní úředník nad vašimi problémy nepřimhouří ani jedno oko. Takže pokud nechcete, abyste museli škemrat o celou řadu potvrzení, k tomu dlouho čekat, a nakonec být zklamaní, sjednejte si rovnou nebankovní hypotéku. V nebankovních společnostech to totiž chodí úplně jinak.
Do nebankovních společností se v první řadě nemusí ani chodit. A to je skvělé, ne?200 euro – detail
Stačí, když navštívíte jejich webové stránky na internetu. Tam najdete vše potřebné, co k žádosti o půjčku budete potřebovat. Vlastně se jedná jen o jeden jednoduchý formulář, který hravě vyplníte během několika málo okamžiků, konkrétně zhruba tří minut.
A nic víc nečekejte, žádné jiné dokazování, ani další povinnosti vás děsit nemusí – o všechno, co bude potřeba, se za vás postará spolehlivý pracovník nebankovní společnosti. Ten vás také brzy poté, co svou žádost elektronicky odešlete, kontaktuje na své vlastní náklady.
Jenže to stále není vše. Nebankovní hypotéky jsou mezi lidmi populární především proto, jak jsou flexibilní. S jejich pomocí snadno vyřešíte i tak ožehavou situaci, jako jsou nižší příjmy, a z nich vyplývající potíže s bonitou.
Ani nižší bonita nemusí být tak velkou překážkou v získání úvěru, jak to třeba na první pohled vypadá. Stačí, když požádáte o tu správnou hypotéku, kterou je hypotéka bez doložení příjmů https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/.červené prasátko – pokladnička
Tato hypotéka je tak trochu matoucí, ale důležité je, vám skvěle poslouží. Žadatele mate svým názvem, protože se lidé domnívají, že i tohoto úvěru není potřeba dokládat příjmy a výdaje. Tak to není – vaši finanční situaci si každý poskytovatel půjčky důkladně prověří. Ovšem v případě hypotéky bez doložení příjmů je i nižší bonitu možné tolerovat. Pokud se za své závazky zaručíte dostatečně hodnotným majetkem, a prokážete, že půjčku budete schopni splácet, pak ani nižší bonita nemusí být překážkou v cestě za vysněným úvěrem.

Rubriky
Finance

Základní parametry hypotéky bez registrů

Americká hypotéka bez registru je název pro podnikatelský úvěr. Ten si mohou sjednat podnikatelé a jakékoliv firmy. U tohoto typu úvěru ručíte nemovitostí. Ta může mít různou hodnotu. Záleží na tom, jakou bude mít odhadní cenu. Tu stanoví odborníci a na základě té, pak můžete získat až 70% právě z její odhadní částky. Výše není limitována, takže pouze záleží na tom, jakou nemovitostí ručíte. Může jít o cokoliv, domy, budovy, komerční objekty, haly, výrobní areály, hotely, penziony, činžovní domy, pozemky či cokoliv dalšího.

podnikatel

 1. Překážkou není ani záznam v registru.
 2. Nevadí ani nízké daňové přiznání.
 3. Splácíte od jednoho roku až po 30 let.
 4. Získáte až 70% z odhadu nemovitosti.
 5. Předem nepřijímáme žádné poplatky.
 6. Úvěr můžete kdykoliv předčasně splatit. Nebudete za to platit žádné sankce.
 7. Můžete mít dokonce i exekuce.
 8. Peníze můžete volně v podnikání použít. Využijete je na financování veškerých potřeb ve firmě.
 9. Odhad nemovitosti provedeme zdarma.
 10. Stačí vyplnit online žádost. Ta je nezávazná a je naprosto zdarma.
 11. Získáte garanci nízkých splátek.
 12. Připravená je pro vás i velice nízká úroková sazba.
 13. Peníze můžete mít i do 24 hodin, žádejte expresní jednání.
 14. Příjmy prokážete jednoduše.
 15. Žádné starosti s papírováním, ani náročné schůzky či dlouhé vyřizování.

Základní znalosti máme, přejdeme na výjimečné situace

Možná jste nevěděli, že každá situace je řešitelná. Takto pozitivní byste měli být také. Nedělejte si už zbytečné starosti. Nyní si osvětlíme pár situací, jak by se řešily, případně co s nimi, když nastanou a zdali jsou vůbec řešitelné. Ovšem podle našeho hesla – vždy se dá něco dělat – je každému jistě jasné, že opravdu vždy se dá něco dělat.

amerika

 • Nízký věk žadatele – nemusí být překážkou.
 • Pokud nemůžete doložit váš příjem – můžete využít spoludlužníka.
 • Nevlastníte nemovitost? – můžete využít osoby, která vlastní a zapojit ji do vaší smlouvy.

Rubriky
Finance

Variantu financování bydlení není snadné vybrat!

Na co byste tedy měli myslet, když řešíte, jak si svoji nemovitost pořídíte, respektive, jak budete její koupi financovat?

Hypotéka s nízkým úrokem

Je jasné, že hypotéka, protože má nejen nízký úrok, ale i širokou nabídku produktů, je velmi oblíbenou variantou financování bydlení. Určitě, i když existuje mnoho srovnávačů i na internetu, je třeba vždy zvážit například:


·         odhadní cenu nemovitosti X skutečné ceně nemovitosti


·         vlastní zdroje


·         výše zamýšleného úvěru


·         fixaci úrokové sazby


·         možnost mimořádných splátek


·         a jiné

Samozřejmě dost často zájemci o hypotéku řeší právě výši úrokové sazby, ale už se nezamyslí nad výše uvedenými dalšími faktory, které velmi ovlivňují nejen cenu, kterou skutečně ve výsledku zaplatíte, ale také životní pohodu.
dům z bankovek.jpg

Účelová půjčka

Pakliže nepotřebujete koupit nové bydlení, ale například potřebujete provádět rekonstrukci některých místností nebo koupit nový nábytek, je ideální cestou potom stavební spoření či účelová půjčka právě na bydlení. Nemusíte zde ani ručit nemovitostí a část prostředků lze dokonce čerpat i neúčelově. U některých bank je to téměř 20% z půjčovaného obnosu. Tyto úvěry lze také zpravidla splatit dříve bez dalších sankcí či vysokých poplatků.

Mějte vždy rezervu

I když se zdá, že půjčku brát si je zbytečné, je vždy dobré myslet na zadní vrátka. Pokud uvažujete tak, že nejprve budete provádět rekonstrukci z vlastních prostředků a na co vám nezbude, vezmete si půjčkou, není to úplně správná myšlenka. Stejně tak není rozumné mít zálohu na byt, abyste mohli složit požadovanou část kupní ceny bytu, čistě jako tuto částku. Raději si část nechte na horší časy, jako rezervu, kdybyste se dostali do neplánovaných potíží. Aby se člověku dobře žilo,

 starý pokoj.jpg

Výhoda od státu

Od Státního fondu rozvoje bydlení do svých třiceti šesti let můžete žádat zvýhodněný úvěr na rekonstrukci bytu či domu do hodnoty sto padesáti tisíc korun s garantovanou úrokovou sazbou 2% po celou dobu splácení. Dále si můžete odečíst úroky z hypotéky a úvěru ze stavebního spoření od základu daně, což může činit až několik tisíc korun.

Rubriky
Finance

Bydlení si raději pojistěte

Stává se to každý den – havárie v bytě, vloupání nebo vytopený sklep. Pokud nechcete každou takovouto katastrofu hradit ze svého, a nebývají to malé částky, uzavřete raději pojištění na tyto případy, pomůže vám tyto katastrofy vyřešit a zmírnit jejich následky. Pojistit lze jakýkoliv typ bydlení – byty, domy, chaty, chalupy, dokonce i např. garáž. Jak vysokou částku budete za pojištění platit, závisí na tom, jak bude široký rozsah krytí. Na webu lze nalézt kalkulačky a srovnávače pojištění domácnosti i nemovitosti, které nám pomohou najít to nejvíce vhodné pro naše potřeby.

zloděj animovaný
Varianty pojištění bydlení

Uzavřít můžeme:
§  POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI 
U tohoto typu pojištění v podstatě pojišťujeme stavbu jako takovou. Tato varianta pomáhá krýt škody způsobené např. těmito událostmi:
–          požár
–          úder blesku
–          sníh
–          vítr, kroupy
–          povodeň
–          krádež, vandalismus, loupež
–          poškození zvířaty
 nepříjemné záplavy
§  POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI
Pojištění, která se, na rozdíl od výše zmíněného, týká také vnitřního vybavení bytu či domu. Tímto typem pojištění lze chránit například nábytek, elektronika, šperky, oblečení, sportovní vybavení apod. Přesný souhrn závisí na konkrétní pojistné smlouvě, od které se odvíjí také výše pojistného. Cenu tohoto pojištění určuje např. to, jakým způsobem je byt zabezpečený, v jaké se nachází lokalitě (v blízkosti vodního toku bude výše pojištění vyšší než jinde), jaká je jeho velikost a hodnota jeho vybavení. Pojištěný si také určuje míru spoluúčasti, která také koncovou pojistnou částku určuje. Podobně jako pojištění nemovitosti kryje tato rizika:
–          loupež, krádež nebo vandalismus
–          škody způsobené vodou (např. potrubí)
–          živelné pohromy (povodeň, blesk, požár, kroupy, vítr)
 
§  POJIŠTĚNÍ CHAT A CHALUP
V rekreačních domech trávíme pouze část roku, většinou bývají přes zimní měsíce opuštěné a jsou tak více ohroženy. I na tento typ nemovitosti ovšem pojištění myslí, lze jej pojistit stejně jako byt či dům – jako nemovitost a domácnost. Hlavní podíl na zabezpečení ale nadále zůstává na majiteli.