Rubriky
Hobby

Kočky a staří lidé

Obliba koček v posledních letech neobyčejně roste. Mnoho lidí již přišlo na to, že jde o společníka neocenitelného, který se dovede svému člověku přizpůsobit a respektovat jej. Trávit podzim života s kočkou, to může být doslova balzámem na zdraví. Je dokonce vědecky dokázáno, že soužití s tímto mazlíčkem přispívá tělesnému i duševnímu zdraví. Kočka zmírňuje deprese a zahání osamělost, dokáže být důvěrným kamarádem. Říkáte si: pro staré lidi ideální společnice. Tak v čem je tedy problém?
 
ORGANIZACE PRO OCHRANU ZVÍŘAT A JEJÍ PRAVIDLA
Problém nenastává, když starší člověk chce chovat kočku, ale když chce chovat KOTĚ. V tom má totiž Organizace pro ochranu zvířat svoje vlastní pravidla a pokud máte nad 60 let, nejspíše Vás odmítnou i v útulku. A věřte, že to není nic proti Vám, ale jen a pouze kvůli zvířeti, kterému musí být zajištěna optimální péče po celou dobu jeho života. Spolek pro ochranu koček předá staršímu člověku pouze zvíře, odpovídající rokům nad 60, což znamená osmi až devítiletou kočku!
 
ABY VŠE NESKONČILO KATASTROFOU
Každý rozumný člověk a opravdový milovník zvířat sám zváží všechny zásadní otázky:
·        Jak jsem na tom se zdravím a s pohyblivostí? Jsem schopen poskytnout kotěti neustálé zaměstnávání, spoustu pozornosti, péče i stálý dozor? Jakou zátěž snesou moje nervy?
·        Mám zajištěno, kdo se o kotě postará „pro nejhorší případ“? Seznámil jsem již svoje zvíře s těmito lidmi?
 
NEMŮŽU CHOVAT KOČKU, KDYŽ JSEM ÚPLNĚ SÁM?
Samozřejmě můžete, ale je vhodné a žádoucí mít kontakty s ostatními milovníky zvířat, se spolkem na jejich ochranu a využívat jejich pravidelných setkání. Člověk má pak vždy jistotu, že o jeho chlupatého mazlíčka bude postaráno i po jeho smrti – pokud nemáte žádné příbuzné nebo přátele, kteří jsou ochotni si jej vždy vzít a postarat se o něj. Péči o zvíře můžete dokonce zajistit i v závěti, a to raději po poradě s notářem či advokátem.

Rubriky
Hobby

Zažijte jedinečnou plavbu po řece Dyji

Obec Lednice se nachází v turisty velmi hojně navštěvované oblasti. Tato část České republiky láká každý rok mnoho návštěvníku z celého světa, jelikož se zde nachází Lednicko-valtický areál, jenž je světově proslulý. Samotný areál je zapsán na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO pro svou jedinečnost. Rozhodně jej stojí za to vidět.

město

Pokud se vydáte na krátký víkendový výlet či na rodinnou dovolenou do této oblasti narazíte na velkou nabídku hotelů a penzionů. Rozhodně neprohloupíte, jestliže jako své ubytování zvolíte čtyřhvězdičkový hotel Galant, který se nachází v samotném srdci Lednicko-valtického areálu. Proslulý zámek se nachází jen malý kousek od ubytování, stejně jako známá zámecká zahrada.

Hotel je vhodný pro páry, které hledají romantické místo na víkend, ale také pro rodiny s dětmi. V nabídce pokojů je možné nalézt i pokoje speciálně pro rodiny, které jsou dostatečně velké. Kromě hotelového spa a výborných restaurací hotel disponuje rovněž vlastním bazénem, kde si můžete hned z rána zaplavat a příjemně začít svůj den.

Okolí jižní Moravy je známé pro svou nádhernou krajinu, která nabízí úžasné scenérie. Na své si přijdou, jak milovníci pěší turistiky, tak cyklisté. Oblast okolo Lednice a Břeclavi je vhodná pro výlety na kole zejména s rodinou, jelikož tamní krajina nabízí jednoduchý terén, který zvládnou i děti.

Cestovatele rovněž láká samotná řeka Dyje, jejíž tok se vine oblastí jižní Moravy. Pokud chcete zažít opravdu něco neopakovatelného, pak vyzkoušejte plavbu lodí po řece Dyji. Po jejím povodí pravidelně pluje několik turistických lodí, které proplouvají romantickými kouty této krajiny. Z paluby lodi se můžete kochat nádherným výhledem na malebnou jihomoravskou přírodu a obdivovat stavby, které se zde tyčí.

znojmo

Na https://lednice.galant.cz/plavby-lodkach “ rel=“sponsored“>https://lednice.galant.cz/plavby-lodkach naleznete podrobné informace o plavbě a místech, ze kterých je možné na lodě nastoupit. Zažijte dokonalou dovolenou v srdci jedné z nejoblíbenějších turistických destinací naší republiky a rezervujte si svůj pobyt ještě dnes.