Uvažujete o pořízení schodiště do vašeho domu, ale stále nemáte jasnou představu o tom, jakému modelu dát přednost? Pak bychom vám rádi navrhli řešení, které možná dobře znáte – samonosné schodiště.
Nepotřebujete oporu – podstatnou výhodou samonosných konstrukcí je jejich nezávislost na okolí. Stačí jim pouze dostatek volného místa a kotvicí bod, na který budou připevněna. Na rozdíl od přímých či lomených schodišť, která vyžadují různé podpěry, nepotřebují samonosná schodiště nic takového a lze je umístit kamkoli do prostoru. Tím pádem si můžete dovolit projektovat schodiště i do středu obytných prostor či kamkoli jinam, zkrátka umístíte je tam, kde vám to vyhovuje z praktického a estetického hlediska.
Stabilní konstrukce – i přesto, že jde o samonosný výrobek, je na něj spolehnutí, co se týče pevnosti a funkčnosti, schodiště lze tedy využívat jak pro běžný provoz, tak i pro stěhování břemen. Je-li schodiště správně propočteno z hlediska mechanické zátěže, bude vám sloužit mnoho let a možná vás i přežije.
Estetika – samonosná schodiště umí být také velmi pohledná a atraktivní. Snadno se o tom přesvědčíte při pohledu na fotografie uveřejněné na některých dostupných zdrojích na Internetu.
Chůze po schodech – rádi bychom vám také připomněli, že mít v domě schody, je výhodné i po zdravotní stránce. Schody jsou totiž vynikající cvičební pomůckou, s níž nepotřebujete ani docházet do posilovny či volit jiné formy tréninku dolních končetin. Vezměte si na záda batůžek se zátěží a choďte s ním po schodech nahoru a dolů, vycházejte schody i po dvou, běžte při chůzi více do podřepu a propínejte zlenivělé vazy a brzy zjistíte, jak účinné cvičení to je. A díky značnému prokrvení svaloviny nohou důkladně posílíte srdce a krevní oběh a samozřejmě si zlepšíte i náladu rychle uvolněnými endorfiny.