Rubriky
Výrobky

Bazén v zimě

I když není svému majiteli bazén v mimosezónním období vesměs k ničemu, protože je jenom málo těch, kdo by se u nás chtěli koupat i v ledové vodě, neznamená to, že by se na něj dalo s lehkou myslí zapomenout. Tedy zapomenout by se na něj dalo, ovšem výhradně za cenu toho, že až nadejde nová sezóna, budou problémy, a to dost možná i neřešitelné. Protože se zima v případě nesprávné údržby určitě negativně projeví a běda, až se léto zeptá…
Než tedy vlastník ponechá svůj bazén jeho osudu, je třeba podniknout alespoň základní kroky, jež zajistí, že nic nedozná úhony. A které počiny že to jsou? Co patří neodmyslitelně k zazimování bazénu https://eshop.techneco.eu/clanek-Zazimovani-bazenu-strucny-navod?plavec v bazénu.jpg

  • Předně je třeba dobře vyčistit vodu. Protože nečistoty ponechané zde přes zimu by se mohly velice negativně projevit na kvalitě vody, jež je tu ponechána. Je třeba aplikovat odpovídající bazénovou chemii, plovoucí nečistoty vybrat, ty usazené na dně a stěnách odstranit bazénovým vysavačem a pak vodu přefiltrovat. Aby tato byla dokonale čistá.
  • Pak je třeba vodu upustit, aby v zimním období nedosahovala k ústí filtrace, v níž by mohla napáchat škody.
  • Je nezbytné odstranit veškeré ve vodě se nacházející příslušenství a nahradit toto dilatačními plováky, které v mrazech zabrání tomu, aby led potrhal stěny nádrže, což by byl v podstatě konec tohoto bazénu. Toto zařízení je třeba náležitě vyčistit, usušit a následně uskladnit v podmínkách, v nichž se mu během zimy nic nestane.
  • Obdobně je třeba naložit i s pískem z filtrace, který by se jinak mohl stát zdrojem škodlivých mikroorganismů.
  • Chybět nesmí ani náležité dávkování zazimovače, který se postará o udržování bazénu v řádném stavu během celé zimy.
  • A aby do nádrže nespadlo cokoliv, od nečistot až po živé tvory, je záhodno vše zakrýt plachtou, jež to ochrání před působením negativních vnějších vlivů.

květ u bazénu.jpg
A až když je tomu tak, je jisté, že se bazén bez zbytečných problémů dočká dalšího léta a bude svému majiteli opět věrně sloužit, až toho bude zapotřebí.