Rubriky
Nezařazené

Jak být ještě více eco

Máte rádi přírodu a zajímáte se o problémy, kterým v dnešní době čelí? Tak to budete určitě nakloněni tomu, abyste i Vy něco ve svém životě změnili a tím zároveň pomohli naší zelené planetě, aby byla i nadále zelená a nezahltily ji tuny plastu a dalšího odpadu, který se na ni valí ze všech stran. Co ale vlastně můžete dělat? Možností je opravdu spoustu. Mezi ty nejzákladnější patří určitě třídění odpadu. Nejčastěji tedy papír, plast a pak směsný. Pokud chcete být ale opravdu ekologičtí, vytvořte si doma i bio odpad, který bude sloužit na zbytky od jídla plno dalších rostlinných a živočišných výrobků.
nápis bio
Vyhodit ho můžete buďto do hnědé popelnice na bio odpad anebo pokud máte zahrádku, tak ho můžete využít jako kompost. Dále také můžete třídit plechovky a sklo. Určitě v domácnosti používáte spoustu čistících prostředků. Většina z nich asi nebude zrovna přátelská s našim životním prostředím, a to je právě další šance pro Vás. Na trhu už existuje opravdu hodně typů čistících prostředků, které naši přírodu nezatěžují a často se prodávají i v recyklovatelných obalech. Ono obaly jsou další kapitolou. V posledních letech se začíná rozmáhat fenomén bezobalových prodejen. Co to je a jak to funguje? Jak už název napovídá, jedná se o obchody, kde si přijdete s vlastními nádobami pro všechno možné. Moukou a obilovinami počínaje až po čistící prostředky a všechny typy oříšků a ingrediencí na vaření a pečení. Vy si tak můžete pořídit nějaké dózy z eko plastu a ušetřit opravdu hodně plastu a obalů.

Pokud používáte kosmetiku, tak určitě začněte používat tu, která neobsahuje žádné chemické látky a je zcela z přírodních zdrojů. Uvidíte, že je vlastně mnohem účinnější než ta z normální drogerie a že ji i Vaše pokožka snáší mnohem lépe.
ochrana přírody

Vyvarujte se plastovým igelitkám. Co ale používat místo nich? No to je přeci jednoduché… V dnešní době jsou opravdu velmi populární látkové tašky, které jsou opravdu praktické a ledacos se do nich vejde. Výhodou je to, že je nemusíte po použití vyhazovat, ale klidně vyprat a opakovaně využívat. Pamatujte, že každá malá změna je znát a že i Vy můžete něco změnit na životě nás všech na této úžasné planetě.