Rubriky
Nezařazené

Jak se nechovat ve vztahu?

Vztah mezi mužem a ženou (ale i soužití jedinců stejného pohlaví) je nepochybně ošemetnou a křehkou záležitostí. Jeho fungování lze však bezesporu ovlivnit. Vaše chování a jednání potom bude jedním z nejdůležitějších faktorů, který jeho průběh ovlivní.
Níže uvádím několik pravidel, která vám mohou v budoucnosti pomoci udržet zdravý a funkční vztah:
 láska u jezera
1.       Nenarušujte soukromí
 
Ve zdravém vztahu není potřeba nic skrývat. Ať už jde o e-maily, SMS, nebo zprávy na Facebooku. To ale neznamená, že máte právo prohledávat tuto soukromou komunikaci, a to i pokud partner ponechá telefon, nebo počítač otevřený a nezaheslovaný.
 
Někdo, kdo takto běžně činí, je nejspíše sám sebou nejistý. Je pravděpodobné, že se v budoucnu takový člověk sám projeví nevěrou. Pokud podobné chování zjistíte, nikdy jej neignorujte.
 
2.       Nepovyšujte se (nad nikoho)
 
Respekt je dnes bohužel často přehlíženou, mizející vlastností. Sebejistý a dobrý člověk projevuje úctu ostatním kolem sebe – bez ohledu na jejich inteligenci, pracovní pozici.
Tato vlastnost mimochodem také značí pevné sebevědomí člověka – takový jedinec následně nemá potřebu jiné urážet, nebo ponižovat.
 
Opravdový muž se rovnosti nebojí. Aplikujte to i na váš vztah.
 
3.       Veďte
 
Udávejte směr, řešte problémy – své vlastní, i ty ve vztahu. Nečekejte na ženu, aby je řešila za vás. Nezapomeňte se však s vaší přítelkyní/manželkou radit, naslouchejte jí. Skutečný muž má iniciativu a nebojí se kritiky.
 
Chápu, že v dnešní době, kdy ženy často „nosí kalhoty“, tento bod může vyznít kontroverzně. Je však potřeba si ho vykládat s maximálním ohledem na bod 2.
 panáčci u zábradlí
4.       Nevyhýbejte se důležitým rozhovorům
 
Není jiné věci, která problémy ve vztahu dokáže zvětšit tak, jako odkládání nevyhnutelné konverzace, ať už je jakkoliv nepříjemná. Žádný problém se nevyřeší, dokud mu nebudeme čelit. Nezaměňujte tedy dočasný klid – ticho před bouří, za východisko sporu.