Rubriky
Mobil

Jak se postarat o mobil z druhé ruky

Při současném prudkém růstu cen si stále méně lidí může dovolit pohodlně koupit i základní potřeby, jako jsou například potraviny. Není tedy divu, že nový mobilní telefon, byť i toho nejlevnějšího typu, je mimo jejich možnosti. Často jim proto nezbude nic než si jej koupit z druhé ruky.

 

Bohužel mobilní telefony nejsou přístroje, které by vydržely déle než rok či dva v kompletně provozuschopném stavu. Jednak v nich bývají namontovaná takzvaná „kurvítka“, tedy zařízení, která způsobí, že se po určité době začne rozbíjet a půjde stále pomaleji, dokud vás nedonutí koupit si nový

 

chytrý mobil se sluchátky

 

To ovšem není jediný způsob, jak nás firmy nutí, abychom svůj telefon nahradili novým. Starší modely totiž často nejsou kompatibilní s novým softwarem a sítěmi, díky čemuž po čase přestanou fungovat.

 

Pokud však nemáme dost peněz, nezbývá nám než si koupit nějaký již použitý. A to není tak těžké, koneckonců na internetu najdeme velkou spoustu inzerátů, která nám je nabízí. Ovšem i zde musíme být opatrní, neboť zdaleka ne všichni prodejci jsou čestní, a na rozdíl od těch klasických nad sebou nemají žádnou kontrolu. Je tedy na nás, abychom si dávali pozor. Ale na co?

 

Prvním indikátorem, že něco není v pořádku, je hodně nízká cena, ačkoliv přístroj údajně nemá žádnou vadu a je plně funkční. To se týká především inzerátů na internetu. V klasických kamenných bazarech je situace poněkud lepší, neboť zde nad sebou mají alespoň částečnou kontrolu.

 

moderní mobilní telefon

 

Pokud si nějaký vybereme, doma bychom jej měli zkontrolovat, zda byl veškerý jeho obsah, který jsme nevytvořili my a který není esenciální pro jeho chod. I při nejlepší vůli se totiž stane, že prodejce při mazání něco opomene, a ačkoliv může být lákavé si je nechat, nedělejte to. Nikdy nevíte, jaké problémy kvůli nim mohou nastat.

 

Samozřejmě i u mobilů je dobré se podívat, zda kapacita paměti odpovídá té avizované. Ušetříte si tak později starosti, které by za to stejně nestály.