Rubriky
Mobil

Jak se zachovat, když nám volá neznámé číslo

Telefon obecně je bezesporu užitečný nástroj, díky kterému se můžeme spojit se svými blízkými, ať už jsou kdekoliv, a oni se mohou spojit s námi. Na druhou stranu to ovšem znamená, že nám mohou volat i cizí lidé. Zatímco v době klasických telefonů bylo obtížné takovéto hovory rozeznat, dnes v době mobilů okamžitě vidíme na displeji, kdo se nám vlastně pokouší dovolat. A je pak jen na nás, zda daný hovor přijmeme či odmítneme.

 

volat nám může i neznámé číslo

 

Ovšem nevolají nám pouze naši příbuzní či známí. Často se může stát, že nám bude volat úplně neznámé či dokonce skryté číslo. Co v takovém případě dělat?

 

Mnoho lidí se řídí zkrátka tím, že takovéto hovory zkrátka nepřijímá. A jistě, je to jedna z možností, avšak když se nad tím blíže zamyslíme, rozhodně není ideální. Takto totiž nemusí volat pouze různé telemarketingové společnosti, ale i jiné osoby.

 

Může nám takto přijít hovor například z naší banky, i když i zde se v takovémto případě jedná o nabídku dalších služeb. Na druhou stranu nám také mohou volat, neboť na našem účtu byly podezřelé pohyby peněz, a tak se chtějí ujistit, zda je vše v pořádku.

 

měli bychom nevyžádané hovory přijímat?

 

Také je zde možnost, že si někdo z našich příbuzných či známých pořídil z nějakého důvodu novou SIM kartu a chce nám dát vědět, že má nové telefonní číslo – i když v takovém případě obvykle pošle zprávu například přes Messenger. Případně se mu mohl rozbít mobil a tak požádal někoho dalšího, zda může použít ten jeho, aby nám dal vědět.

 

Co je tedy nejlepší řešení v případě, že nám volá někdo, jehož číslo nemáme v paměti telefonu? Ideální postup je hovor přijmout, a pokud to není nic důležitého či někdo, koho známe, pak co nejrychleji zavěsit. Samozřejmě, ani toto není stoprocentní metoda, avšak je mnohem lepší, než veškeré hovory z cizích čísel odmítat. Nikdy totiž nevíte, co se mohlo stát. Následky by pak nemusely být vůbec pěkné.