Rubriky
Nezařazené

Jen kartáček nestačí aneb Jak se postarat správně o celou dutinu ústní?

Že si zuby musíme čistit, protože máme jen jedny, nám opakovali už naši rodiče. Je to pravda a péče o dutinu ústní je opravdu důležitá. Jak ale na to?

Jen kartáček nestačí aneb Jak se postarat správně o celou dutinu ústní?

Vzít si každé ráno a každý večer do ruky zubní kartáček a zuby si vyčistit, to je sice správné ale rozhodně to není dostatečné. Péče o ústní dutinu sice začíná čištěním zubů, ale ani náhodou tím nekončí, je to totiž jen jeden krůček. Všichni víme, někteří to už dokonce poznali na vlastní kůži, že problémy se zuby nejsou nikdy banální a hlavně dokážou člověka nemálo potrápit. Často se stane, že nestíháme, nechce se nám a jsme unavení, takže buď zuby jen ošidíme, nebo se na jejich vyčištění vykašleme úplně. To se bohužel stává, ale určitě by to nemělo být pravidlem. Jak se ideálně starat o své zuby, jaký zvolit kartáček a proč jen ten nestačí?

pexels-photo-6187584

Čištění a to další

Kartáček na zuby Dentalescure.cz máme jistě doma všichni, jde totiž o úplný základ. Správně by měl být kartáček s měkkými štětinami, ty by pak měly být husté, no a v neposlední řadě záleží i na tom, jak s kartáčkem umíme zacházet. I ten nejlepší kartáček na trhu vám totiž bude úplně k ničemu, když si zuby budete nesprávně čistit. Důležité totiž je, odstranění zubního plaku, jenže ten se nepustí vašich zubů jen tak. V podstatě jde o to, vydržet alespoň dvě až tři minuty dvakrát denně, zuby se pak musí čistit pohyby nahoru dolů a ne ze strany na stranu, jak to rádi děláme.

Usnadnit vám to může elektrický zubní kartáček, ten totiž sám dokonale zuby čistí správnými pohyby, ovšem pozor, používání elektrických zubních kartáčků může mít zase dopad na dásně, protože je více zatěžuje a tlačí na ně. Musí se tedy dodržovat zásady správného čištění, nesmí se příliš tlačit a úplně nejlépe uděláte, když budete oba kartáčky střídat. No ale čištěním to začíná, péče o ústní dutinu pokračuje péčí o mezizubní prostory. Tam se totiž usazují zbytky potravin nejraději, no a my je přirozeně musíme dostat pryč. Mezizubní kartáček či zubní nit, by vám tak doma v povinné výbavě rozhodně neměli chybět.

pexels-photo-6690831

Zajděte na dentální hygienu

Zásadám správné péče o zuby a ústní dutinu vás mohou naučit přímo odborníci, alespoň jednou, ideálně však dvakrát ročně, bychom kromě návštěvy zubní ordinace měli zavítat i na dentální hygienu. A právě tam se můžete naučit správně zuby čistit, poradí vám i s výběrem ideálního kartáčku přesně pro vás a vaše zuby a navíc se zbavíte i zubního kamene nebo plaku za odborné asistence.

Pro dokonalý úsměv budete muset něco udělat, on se sám nevykouzlí!