Rubriky
Nezařazené

Jezdíte na dovolenou?

Každý, kdo pracuje, má ze zákona nárok na dovolenou. A kdo má tenhle nárok, má ho i využívat. Každý si musí takhle odpočinout, aby nabral nové síly. A k tomu je právě dovolená dokonalá. A jak se taková dovolená tráví? Různě. To záleží na tom, kdo ji má a co si může a chce dovolit. Někdo může dělat to a někdo něco úplně jiného. A nikomu to nemůžeme vyčítat, dovolená je právě od toho.

Ten, kdo má peníze, si může užívat, jak to jenom jde. Ten si jezdí po světě, má svoji chatu a podobně. Ale co ten, kdo peníze nemá? Ten toho moc dělat nemůže. A většina z nás patří k těm druhým. Spousta profesí je tak špatně placená, že se člověk třeba ani o dovolené nedostane z domu. Nemá na to. A když nemá čím platit, nemůže si dovolit ani nějaké pěkné zážitky.

velký Airbus

Ale přesto má každý dovolenou mít a nanejvýš si ji užít. Třeba aspoň doma, když už to jinak nejde. A i doma se to dá zorganizovat tak, aby se lidi cítili dobře. Člověk si jenom musí promyslet, co ho baví, a vytvořit si pro to podmínky, a pak je to klidně i doma pěkné. Třeba se tu dá věnovat nějakým koníčkům, které člověk má, dá se chodit na výlety, číst, opalovat atd.

Ale stejně je lepší užít si dovolenou někde mimo domov. Třeba i jenom krátce, ale určitě někde jinde. I domácí prostředí totiž frustruje nebo unavuje, lidi tu i o dovolené myslí na svůj všední život, od kterého se mají odreagovat, a to není žádná dovolená. Stačí jet i třeba jenom někam vlakem, klidně i pod stan nebo do nějakého laciného ubytovacího zařízení, i to je nad zlato.

ulička v letadle

A co vy? Jak jste na tom s dovolenou? Kam jezdíte nebo co děláte? A stojí vám to za to? Doufám že ano. Protože jestli ne, je to smutné. Dovolená, při které člověk nepřijde na jiné myšlenky a neodpočine si, je přece jenom ztracený čas. Který pak chybí. A když se to opakuje dlouhodobě, člověk klidně i vyhoří.