Rubriky
Nezařazené

Kalhoty paperbag

Paperbag jsou kalhoty, které se uvazují v pase a připomínají tak tvarem nahoře svázaný papírový pytlík. Odtud také pochází název, který v překladu znamená papírová taška. Délka kalhot nesahá ani po kotníky. Tvar kalhot zvýrazňuje pas, takže se hodí pro štíhlé typy postavy nebo pro postavy typu hrušky (tzn. postava se širšími boky) a také pro chlapecké postavy, kterým dokáží vytvarovat křivky. Naopak by se jim měly vyhýbat ženy s postavou typu jablka, tedy s plnou postavou, která má problémové partie v pase a bocích.
vyšívané lodičky
Jedná se o velmi pohodlné kalhoty, které ale vypadají velmi elegantně, takže je lze nosit téměř kamkoliv. Hodí se k nim crop topy, což jsou vlastně zkrácená trička či tílka, nebo přiléhavé tričko zastrčené do kalhot (a to právě kvůli efektu zvýraznění pasu).
Jsou 3 základní varianty stylu podle střihu: široké, úzké (slim) a rovné. Široké paperbag se hodí pro problémovější typ postavy, úzké zase pro štíhlé postavy, protože jinak zvýrazní každé kilo navíc. Pro ženy s drobnou postavou se pak doporučují paperbag s rovnými nohavicemi, aby ji ještě více neubírali na výšce.
Co se týče doplňujícího svršku ke kalhotám, musí být vždycky zastrčené do kalhot, jinak místo zvýraznění pasu v kladném smyslu udělají přesný opak. Ke každodennímu nošení zvolíme k paperbag kalhotám tričko nebo tílko, pro formální vzhled se hodí halenka nebo blůzka s knoflíky a pro kancelářský vzhled svetr nebo košili.
skrytý obličej
Důležitým doplňkem k paperbag je vhodný pásek, pokud ho nemají přišitý jako svou součást. Doporučuje se úzký pásek, který barvou bude ladit buď s halenkou nebo s botami. Co se týče bot, tak se hodí jak lodičky, tak tenisky, podle toho k jaké příležitosti jsou zrovna určeny. Nicméně se k širokým kalhotám doporučují lodičky či jiné boty na podpatku, protože se tak opticky prodlouží postava, kterou jinak tento typ kalhot zkracuje.