Rubriky
Nezařazené

Místo pro vaše „Ano“

Chtělo by se říct, že svatba je výhradně záležitostí obou hlavních aktérů, nastávajících manželů. Nelze ale zapomenout na to, že jde také o rodinnou událost, při níž se ze dvou do té doby prakticky cizích rodin stávají příbuzní. Pokud je tedy nechcete při plánování vyloženě „odstřihnout“, je nutné počítat s tím, že všechny zúčastněné bude nutné nakrmit, napojit a nejspíš i ubytovat.
Výběr vhodného místa by vás měl jednak zbavit těchto starostí a v neposlední řadě i dodat celé události určitý rámec podle vašich představ.
svatba u moře.jpg
Pravá exotika
Obřad na slunné pláži se může jevit jako vrchol pravé romantiky, nutno ovšem dodat, že v kontextu reality může konečné provedení poněkud pokulhávat. Pokud nedisponujete dostatečně velkými finančními prostředky, přičemž důraz je kladen na slovo „velkými“, omezit se budete muset v prvé řadě v počtu pozvaných svatebčanů. Dále je nutné počítat i s možností cestovní (a střevní) horečky snoubenců a  faktem, že se v okouzlení ze svatebních šatů ztratíte v jazykové bariéře a slíbíte věrnost lokálnímu mafiánskému gangu.
A nepomůžete si ani v případě, že takový obřad pojmete coby intimní akt. Ve většině případů je nutné stejně opakovat manželský slib před tuzemskou autoritou a nádavkem k tomu vysvětlovat nejbližším příbuzným (násobeno dvěma), proč a jak.
nevěsta a ženich u fontány.jpg
Doma je doma?
Pravým opakem je obřad a s ním související hostina odbývaná takříkajíc v domácím prostředí. Tento typ rodinných veselic už se netěší takové oblibě jako kdysi a není se čemu divit – hostitelé nedávají v plén čerstvě nabyté přízni pouze syna či dceru, ale i vlastní střechu nad hlavou, což nemusí být vždycky úplně ideální konstelace. A pokud se více projeví emoce či vypitá promile, mají sousedé zpravidla postaráno o zábavu, o které se vypráví dlouhá léta.
svatba u lesa.jpg
Neutrální tuzemská půda
Jako ideální dějiště vašeho velkého dne se jeví útulné, dobře vybavené ubytovací zařízení, které zaručí pohodlí pro vaše hosty a umožní vám vychutnat si ničím nerušenou romantiku prvních okamžiků manželského stavu. Pokud navíc zvolíte vhodnou lokalitu, jistě budete mít na společné životní cestě na co vzpomínat a třeba i kam se vracet za příjemnými vzpomínkami.