Rubriky
Business

NEmaso se dostává do rychlého občerstvení

Planeta skutečně trpí tím, jak se k ní chováme a mnoho lidí si to již uvědomilo. Aktuálně se nejvíce mluví o požárech v amazonských pralesech, ale to samozřejmě není jediný problém. A protože je jídlo velkou součástí našich životů, měli bychom myslet i na něj.
 
To, co si dáváme do těla a jakým životním stylem žijeme se zrcadlí v tom, jak vypadáme a jak se cítíme. Nehledě na to, že jídlem ovlivňujeme i délku našich životů. Z toho důvodu se čím dál více lidí odklání od konzumace masa a stávají se z nich vegetariáni či vegani.
smažené kuře
 

Úspěšný americký startup

Beyond Meat je v současnosti nejúspěšnější společností, která se zabývá výrobou rostlinných alternativ masa. Soustředí se především na burgery, ale najdete toho u nich mnohem více. U nás si jejich produkty můžete pořídit v Makru, anebo prostřednictvím online objednávky v Rohlik.cz či Košík.cz. Kromě toho se ale začínají objevovat také v restauracích po celé republice. Kde?

  • The Craft v Praze,
  • Brewhemian v Plzni,
  • AMICI v Brně,
  • Bistro Bonvián v Ústí nad Labem.

 rychlé občerstvení

Přechod do velkého světa

Rychlé občerstvení KFC známe všichni a mnoho fanoušků kuřete se v něm také pravidelně stravuje. Beyond Meat s nimi začalo spolupracovat a v jedné z jejich poboček v americké Atlantě provedli malý experiment. Pobočku přemalovali na zeleno-bílou a jeden den podávali falešná křidélka.
 
Akce byla tak úspěšná a lidé tak zvědaví, že se zásoby falešného smaženého kuřete vyprodala za pět hodin. Zákazníkům přitom vůbec nevadilo si na svou porci počkat i čtyři hodiny. Pokus byl tedy úspěšný a fanoušci rostlinné stravy a fastfoodů se začali ptát, kdy se mohou dočkat běžného prodeje. O tom se ovšem zatím nemluví, protože pro obě společnosti se prozatím jednalo pouze o test.
 

Veganská varianta na každém kroku

Kromě KFC začíná Beyond Meat spolupracovat také s McDonald’s, který svůj produkt nazval P.L.T. (Plant. Lettuce. Tomato.). To znamená, že se založen na rostlinném “masu“, salátu a rajčatech. Tato společnost ale není jediná, kdo přechází do fastfoodů. Hlavním konkurentem Beyond Meat je Impressible Foods, které dodávají alternativy do řetězce Burger King.