Rubriky
Nezařazené

Palety jsou především masivní dřevo pro kreativní tvoření

Internet je skvělým pomocníkem při kreativní tvorbě, a to platí i pro výrobu nábytku z přepravních palet. Dříve takové možnosti nebyly vůbec dostupné, odborné knižní publikace na téma využití přepravek prakticky neexistovaly a jedinou možností, jak získat inspiraci, bylo zahlédnout tyto výrobky někde na vlastní oči, anebo sázet na svůj vlastní důvtip.
Dnes máme situaci mnohem snazší, Internet umožňuje zveřejnit desítky až stovky různých zajímavých nápadů, stačí docela obyčejná fotka z několika úhlů pohledu a máte před sebou dokonalý návod.prkna z palety na záhonu s jahodami
Nejčastěji jsou to křesla, postele a stolky. Některé jsou skutečně působivé, ať už se jedná o zahradní nábytek, nebo zajímavé kousky umístěné v interiéru. Někteří lidé jim vytýkají laciné provedení ve stylu „homeless“, ale vhodně poskládaná sestava může směle konkurovat i tradiční truhlářské výrobě. Existují dokonce specializované firmy, které vytváří nábytek z palet https://www.paletymorava.cz/ pro své zákazníky na míru, a pro své netradiční zpracování a jedinečný vzhled jsou velice žádané.

Je libo zahradní houpačku, konferenční stolek, nebo rohovou sedačku

Někdy je skutečně práce velmi snadná, postačí poskládat palety ve dvou vrstvách na sebe, případně je oddělit nosnými trámky či špalíky a máte hotový základ pro stolek, sedací soupravu a postel. Skvělý nápad je také zahradní houpačka smontovaná ze dvou kusů a zavěšená na lanu nebo řetězu. Spolehlivě unese několik dospělých osob najednou, však je také nosnost těchto přepravek dimenzována na stovky kilogramů.nové Europalety poskládané na sebe
Jedny z nejpůsobivějších nábytkových sestav jsou rohové zahradní sedačky umístěné na terase pod pergolou. Lze je kompletně obložit paletovými prkny a opatřit molitanovými sedáky a máte za pár stovek stylový pevný a robustní nábytek, navíc zhotovený na míru a podle vlastních představ. Povrchový nátěr zamezí průniku vlhkosti do dřeva a můžete se ze sedacího koutu těšit spoustu let.