Rubriky
Nezařazené

Skutečně umožní proteinový nápoj hubnutí?

V současné době snad není nikdo, kdo by alespoň ve skrytu duše nechtěl mít štíhlou, lehce nasvalenou postavu. Rozdíl je jen v tom, co jsme ochotni pro dosažení tohoto cíle udělat a obětovat. U mnohých lidí to bohužel příliš není, a současný konzumní životní styl také nepomáhá.

Není tedy divu, že se lidé snaží vymyslet nejrůznější způsoby, jak dosáhnout ideální hmotnosti a postavy s co nejmenší námahou. Výsledkem pak jsou pak například proteinové koktejly. Otázkou však je, zda tento proteinový nápoj hubnutí skutečně umožní.

měření obvodu pasu

V první řadě je nutné podívat se, jak vlastně funguje. Dle výrobce se jedná o jakousi náhražku jídla, i když může být použita i jako jeho doplněk. Má obsahovat veškeré potřebné vitaminy a minerály, které lidské tělo ke svému provozu potřebuje, avšak zároveň mít nízkou kalorickou hodnotu, a nevytvářet tedy další tuky.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda tento způsob hubnutí může fungovat. A odpověď zní, ano, ale. Nejedná se totiž o nějaký magický přípravek, díky kterému bez námahy zhubneme. Jistě, může nám pomoci, ale přičinit se musíme hlavně my sami.

proteinové nápoje na hubnutí

Tím hlavním, co musíme udělat, je změna životního stylu. To v tomto případě znamená se začít více hýbat. Většina z nás totiž valnou část dne prosedí, ať už doma či v zaměstnání, a to rozhodně nemá dobrý vliv na naši postavu. Pokud tedy chceme vidět výsledky, je potřeba zvýšit naši fyzickou aktivitu.

To samozřejmě neznamená, že se musíme každý den odrovnávat v posilovně. To by bylo v naprosté většině případů dokonce kontraproduktivní. Ne, stačí svou aktivitu pomalu, ale jistě zvyšovat – tady přidat procházku, o víkendu vyrazit někam na výlet – ne do obchodního centra, nýbrž do přírody či za památkami, a uvidíte, jak kila půjdou dolů a jak se vaše postava bude měnit.

Samozřejmě to není nijak závratně rychlý proces, avšak zde platí, že pro naše zdraví je lepší pomalu a postupně než shodit mnoho kilogramů naráz. Jistě, není to tak uspokojivé, ale věřte, že to vaše tělo rozhodně ocení.