Rubriky
Nezařazené

U sedacích vaků je rozhodující, co se nachází uvnitř

http://prirucka.ujc.cas.cz/%3Fid%3D420 t-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Proč se sedací vaky staly celosvětovým hitem? Může za to pohodlí a tak trochu nám v tom napomohli i výrobci sedacích souprav, které napodobují docela těžkopádný a strohý styl retro.nepohodlná sedací souprava

Jaké výplni dát přednost

Přírodní materiál – mnozí z nás upřednostňují přirozené přírodní materiály za každou cenu a předpokládají, že jestliže je zvolí i jako součást sedacího vaku, rozhodně neprohloupí. V tomto případě je však situace složitější. Přírodní materiál potahu z bavlny je poměrně často volenou možností, sice se hůře udržuje v čistotě, ale jestliže se dá sejmout a vyprat, není to špatné řešení.
Jiná situace je však u materiálu výplně. Z přírodních zdrojů se jedná nejčastěji o otruby a slupky z obilovin, většinou pohankové a pšeničné, ale vzhledem k jejich tvaru se nedokážou dobře přizpůsobit tvaru lidského těla a tvoří na některých místech blokády. Výsledek pak neodpovídá vašim představám o pohodlí.

Polystyren vede

Z výsledků mnohaletých zkušeností výrobců sedacích vaků https://www.beanbag.cz/ vyplývá, že dosud jediný osvědčený materiál je polystyren, a to ve formě tvrzeného granulátu, resp. drobných kuliček, jejichž výrobní označení je EPS. A proč zrovna kuličky?
Promlouvají zde fyzikální zákony, a sice valivý odpor (tření) při doteku jednotlivých kuliček mezi sebou. Ten je ve srovnání s jinými tvary minimální, tím se velmi rychle a bez problémů mohou kuličky přizpůsobit každé tělesné konstituci, a proto je tedy tento způsob posezení (nebo poležení) nesmírně efektivní z hlediska pohodlí. V podstatě nenajdete pohodlnější křeslo nebo pohovku, protože ty tvoří výplně obvykle z polyuretanu, a ten se pouze deformuje a není natolik přizpůsobivý lidskému tělu.nepohodlná sedací souprava
Důležité je ovšem vybrat výrobek, který umožňuje kuličky doplnit nebo vyměnit, ty totiž ztrácí časem své vlastnosti a zplošťují se. Naštěstí nejsou náhradní výplně drahé a proces výměny je velice snadný.