Rubriky
Nezařazené

Úchvatná dovolená v Plzeňském kraji

Česko nám nabízí několik míst ve všech krajích naší země, kde si můžete odpočinout a budete určitě překvapeni o místech, která obsahují hlavně přírodu, zámky a hrady, či místa, která vás budou bavit. Taková dovolená musí být. Proč cestovat po zahraničí, když nemáte prozkoumanou vlastní zem, kde je toho tolik, že i kdybyste po Česku jezdili od narození, tak vše určitě nestihnete. Já bych ráda u Česka zůstala a zaměřila se na kraj, kde se vyrábí skvělé pivo, kde mají skvělý fotbalový klub a kde to mají blízko k Německu. Teď jsem vám popsala Plzeňský kraj, tak jdeme na to.

dovolená

Vezmeme to hezky postupně, prvně se tedy zaměříme na jih a půjdeme po směru hodinových ručiček. Na jihu tohoto kraje najdete další část Šumavy jako v Jihočeském kraji. Nejkrásnější místo, kde je mnoho přírody, to je jednoznačně Železná Ruda. Za návštěvu stojí OTEVŘENÉ DVEŘE, které jsou na vrcholu Pancíře na Šumavě. Za zmínku stojí i Černé jezero, které je také poblíž Železné Rudy a samozřejmě se nezapomeňte vydat na vodopád Bílá strž u Železné rudy. Za zmínku stojí také Vodní hrad Švihov.

dovolená

Když se vydáme na západ, tak tam najdeme město Tachov. V Tachově se vydejte na rozhlednu Vysoká, která vám ukáže krásu okolí a zajděte i za vodní nádrží Hracholusky. Také nezapomeňte na zámek Tachov a blízko najdete i Lovecký zámeček Diana u Rozvadova.

Sice ne moc na severu, ale to nevadí, se nachází to nejdůležitější město, a to je samozřejmě Plzeň. Plzeň je tedy známá díky svému pivu, které se prodává i v zahraničí a také díky svému fotbalovému týmu, kteří se stali mistry za sezónu 2021/2022. Pokud jdete za zábavou, tak zajděte do Techmanie, určitě se tam vydovádí vaše děti i vy. Zajděte si do historického podzemí, na miniglof, zajděte na exkurzi v pivovaru , projděte se po městě a užijte si nádheru Plzně.

No a nakonec východ Plzeňského kraje. Na východě najdete město Sušice, které vás určitě také zaujme. Blízko Středočeského kraje narazíte na zámek Zbiroh, který vás uchvátí svou velikostí a krásou.

Co fascinuje nejvíce na Plzni vás?