Rubriky
Nezařazené

Začněte s běháním ještě letos!

Začít s běháním není vůbec jednoduché a málokdo vytrvá a překoná počáteční nesnáze. V počátcích se nám může zdát, že se zadýcháme už po pár minutách a začínající euforii přebije pocit zklamání. Začátky nejsou nikdy jednoduché, ale je důležité vytrvat a nevzdat se po prvním neúspěchu!Běžící žena

Dobrý pocit z vlastního odhodlání
Počáteční euforie se velmi rychle vytratí i těm nejzarputilejším běžcům. Je to jednoduché, často se mylně domnívám, že nám běhání půjde samo. Jedná se přeci o jeden z nejjednodušších sportovních aktivit, které lze vykonávat. Opak je pravdou! Nepočítejte s tím, že hned na poprvé uběhnete několik kilometrů a ani se nezadýcháte, bohužel takhle to opravdu nefunguje. I přes počáteční neúspěchy není třeba věšet hlavu a hned se vzdávat. Tělo si musí na nezvyklou fyzickou aktivitu nejprve zvyknout. Běhání je však skvělou možností, jak si provětrat hlavu a zbavit se nahromaděného stresu.

Monotónní běhání vás dříve nebo později omrzí. Je tedy důležité častěji střídat tempo běhu nebo i trasy, kterými se vydáme. Pravidelný běh se tak nestane monotónním a neomrzí nás už po měsíci. Nové prostředí, změna stylu běhání to vše je nesmírně důležité, osvojíte si tak nejrůznější styly běhu.Sportující žena

Dávat si velké víle
Běh je v našich končinách velmi oblíbenou fyzickou aktivitou, proto se téměř každý víkend konají nejrůznější maratony, půlmaratony a běžecké závody. Běžců rok od roku přibývá a krom ostřílených jedinců se zde najdou i začátečníci, kteří chtějí prověřit své síly a běžecké zkušenosti. Neváhejte se podobného závodu časem zúčastnit, můžete okoukat techniku od zkušenějších běžců a něčemu se přiučit. Nezapomínejte si v průběhu běhu měřit svůj tep, http://www.tep.ac/ tempo a srdeční rytmus. Ideální jsou běžecké aplikace, které budou doslova hlídat každý váš krok.

Nezapomínejte ani na správné vybavení, které je při běhu opravdu důležité. Krom běžeckých bot se budou hodit i sportovní legíny, termo prádlo nebo běžecká bunda craft.